Золото вже кілька тисячоліть є дорогоцінним металом, що володіє високою вартістю. Тому з моменту настання золотої лихоманки і донині люди намагаються знайти якимось чином ця речовина і розбагатіти. Наприклад, використовують в таких ситуаціях саморобні драги, лотки для відмивання, а також пошуковий магніт на золото і срібло. Як працює апарат, що володіє магнітними властивостями?

Що можна знайти?
Апарат працює на основі ферромагнетіческіх здібностей металу. Тобто існують певні речовини, які самі на деякий час можуть ставати магнітами і тримати заряд поля. Причому є речовини, які здатні притягувати до себе пристрій, при цьому не будучи металами. Але більше такою здатністю володіють:
- залізо;
- чавун;
- сталь;
- нікель.
Саме їх можна знайти за допомогою такого пристосування. Головне в пошуку за участю магніту – це наявність властивості, яким володіє або не володіє метал від природи. Всі інші метали є діамагнетиками і не притягають до себе магніт. Серед них:
- мідь;
- алюміній;
- латунь;
- олово;
- срібло;
- золото;
- свинець.
Але все-таки є випадки, коли шукачі золота виявляють за допомогою апарату коштовності, так би мовити, притягують їх «на магніт». Такий ефект пояснюється дуже просто. Золота в чистому вигляді в природі практично не існує, так само як і срібла. Причому виявити ці речовини на поверхні не вдасться. Вони знаходяться в складі якихось інших елементів. Навіть якщо золото виявляється у вигляді самородка, воно все одно має домішки і вимагає очищення, або афінажу.
І звичайно ж, якщо розглядати метали окремо, то можна з абсолютною впевненістю сказати, що магніт і золото або срібло ніяк не взаємодіють між собою. Але, якщо золото і срібло знаходяться в грунті в складі руди або мають інші домішки, які мають ферромагнетіческімі властивостями, то цілком реально, що магніт виявить ці речовини.
А ще часто зустрічаються випадки, коли в прикраси додаються домішки у вигляді лігатур. У такій ролі може виступати нікель, причому як в прикрасах, зроблених зі срібла, так і в золотих виробах. А ще нікель часто використовувався при виготовленні монет, в тому числі з додаванням дорогоцінних металів. Тому шанси на таку знахідку разом з апаратом збільшуються. Хоча все ж краще використовувати металошукачі для таких цілей.
Різновиди магнітів
Якщо говорити про магнітах, то їх може бути кілька різновидів. Вони відрізняються формою і силою, з якою можуть прімагнітілась метал. Якщо говорити про те, який з них більш дієвий, то вибирати доводиться серед таких видів:
- одностороннього апарату;
- двостороннього пристрою;
- магніту-трала.
Перший вид є найпростішим і в принципі універсальним. Двостороннє пристрій підходить для закидання в річки та інші водойми, адже неважливо, яким боком впаде предмет. Магніт-трал притягує метали з великих площ, тому використовується навіть в глибоких річкових каналах для тралення дна.
Судячи з інформації про властивості металу, шукати золото і срібло за допомогою таких пристроїв – малопродуктивні справу, хоча може і завершитися успіхом. Для коштовностей краще вибрати металошукач, тоді у його власника з’явиться більше шансів на вдалу знахідку.