Дом на одну семью

Баня 3 на 2

2 на 2

Планування бані 2 на 2 найчастіше обмежена і нецікавим по цілком зрозумілих причин – всередині є серйозний дефіцит корисного простору. Погляньте на це фото і переконайтеся в тому, що, по суті, це чисто функціональне приміщення, найчастіше виконується у вигляді прибудови до основної частини будинку. Або як тимчасовий варіант – ту вже від капризу господаря залежить.

Баня 3 на 2
Розгулятися тут точно не вийде: є компактна парилка, частина печі для зручності винесена в передбанник, щоб можна було прискорити розпалювання, а мийка благополучно інтегрована в саму парну. У тісноті та не в образі, як то кажуть. Звичайна висота для таких скромних проектів – 2 метри. Частіше за все це більш ніж достатньо для того, щоб створити в парній дійсно комфортний рівень пара і отримати від банної процедури справжнє задоволення.

Баня 3 на 2

Один з вірних способів заощадити на квадратних метрах – компактна електрична піч. Звичайно, любителі старої доброї російської лазні тут почнуть невдоволено нарікати, але ж почуття комфорту має бути на першому місці, вірно? До того ж, велика піч абсолютна не потрібна в лазнях 2 на 2 – в таку скромну внутрішнє планування краще вписати невелику і сучасну електричну піч, а місце, що звільнилося з толком використовувати для розміщення ще однієї лавки.

Баня 3 на 2
Баня 3 на 2
Баня 3 на 2

Баня 3 на 2

3 на 4

Чим далі – тим веселіше. Планування лазні 3 на 4 всередині, звичайно, не можуть похвалитися такою варіативністю, як у рішень із загальною квадратурою корисної площі, що перевищують 50 квадратних метрів, але, тим не менш, дозволяють грамотно розподілити всі необхідні функціональні зони з єдино вірною метою – зробити використання банного приміщення дійсно приємним і незабутнім.

Зрозуміло, на загальній площі в 12 квадратних метрів важко розміститися великій компанії. Тому при розміщенні тих чи інших зон слід враховувати найбільш ймовірний факт: такий невеликий лазнею, швидше за все, буде користуватися сім’я з 2-3 чоловік або дружня компанія на стільки ж людина. Все, що понад, так чи інакше, але буде трохи знижувати рівень комфорту. Погляньмо на варіанти внутрішнього планування лазні 3 на 4 з об’єднаними мийкою та парною.

Баня 3 на 2
Баня 3 на 2
Баня 3 на 2
Баня 3 на 2

Якщо ви використовуєте піч-кам’янку, то логічно розмістити її між парній і передбанником, щоб поширити тепло по всій площі споруди. До того ж, винос топкової частини в передбанник дозволяє вам збільшувати температуру пара, навіть не заходячи в парну і не витрачаючи, тим самим, тепло, яке так чи інакше, але виходить через відкриті двері.

Особливу увагу слід приділити оформленню парної:

 1. не кладіть верхній лежак надто високо – є ризик, що людина буде битися головою об стелю, коли буде злазити;
 2. при облаштуванні лежаків враховуйте, скільки людина буде регулярно користуватися лазнею;
 3. не кладіть лежаки надто близько від печі в своєму прагненні заощадити місце – це не тільки не приносить задоволення, але навіть небезпечно для життя

Варіант планування 3х4 з мийкою та парною окремо

Якщо проявити кмітливість і деяку інженерну хитрість, то можна здійснити внутрішнє планування лазні 3х4 з роздільним розміщенням мийки і парилки. В цьому є чимало плюсів:

 • приймати душ в прохолодному приміщенні куди приємніше;
 • можливість роздільного і одночасного використання мийної і парної;
 • температура в парній завжди висока, а пар – сухий і приємний.

Подивіться на те, які є варіанти планування лазні 3х4 саме з роздільним інтеграцією двох зон.

Баня 3 на 2
Баня 3 на 2
Баня 3 на 2
Баня 3 на 2
Баня 3 на 2

Ще кілька популярних розмірів

6 на 4

Баня 3 на 2
Баня 3 на 2
Баня 3 на 2
Баня 3 на 2

6 на 3

Баня 3 на 2
Баня 3 на 2
Баня 3 на 2

8 на 8

Зверніть увагу на фото планування лазні 8 на 8 – відразу видно, що всередині повно корисного простору, яке вимагає від вас тільки одного: використовуйте його з толком! Очевидно, що такі великі лазні сьогодні – це швидше виняток з правил. Відповідно, чим більше можливостей, тим складніше в результаті прийти до єдино вірного рішення. Доцільно в такому випадку звернутися до професійних фахівців, які зможуть виконати планування такої лазні максимально якісно. Тим не менше, кілька хороших ідей ви почерпнути цілком можете – з фото, що розташовані нижче.

Баня 3 на 2

Баня 3 на 2
Баня 3 на 2
Баня 3 на 2
Баня 3 на 2
Баня 3 на 2
Баня 3 на 2
Баня 3 на 2
Баня 3 на 2

Як правило, в таких великих лазнях можна зробити хамам: відвести під цю справу окреме приміщення, обладнати його потрібними лежаками, поставити масажний столик. Жінки дуже люблять турецьку лазню!

Хороший спосіб вибрати вдалу планування лазні – не тільки уважно вивчити сотні проектів і фото, але і визначитися з тим, що ви очікуєте бачити всередині свого споруди. Якщо ви плануєте користуватися лазнею лише зрідка, та й то, виключно сім’єю, то абсолютно не має сенсу витрачатися на обладнання непотрібних зон, якими все одно мало хто буде користуватися. Якщо ж ви пристрасний шанувальник старої доброї баньки і не уявляєте собі вихідних без класного пара, приємній компанії і задушевних розмов, то має сенс поставитися до планування більш ніж серйозно. Адже на кону не тільки ваш власний комфорт – але і ваших гостей. Як там кажуть про господарів? Який господар, такий і будинок. Здається, цей вислів виявляє свою актуальність і в разі з лазнею.

Планування лазні

Дача без лазні – справа немислиме. Кожен поважаючий себе господар земельної ділянки і дачного будиночка прагне побудувати хоч маленьку, але свою працюючу лазню. І це зрозуміло: лазня – це споконвічно російська традиція, це відпочинок і здоров’я, в кінці кінців, кажучи сучасною мовою – це релакс. Але просто так лазню не збудувати – потрібен проект і оптимально підходить планування лазні. Це – першочергове завдання, а якими бувають проекти, і який краще вибрати – поговоримо ніже.Тіповой проект маленької лазні

Для ділянок 3 або 6 соток чудово підійде банька площею 3 х 4 метри, проект якої ви бачите на малюнку вище. Принцип лазні – наявність парного приміщення, і в нашому конкретному випадку парилка має досить велику площу – 8 м2. У ній можна розмістити 2-3 полки (лежака), і залишиться місце для кам’янки. Решта приміщень можна включати в проект по необхідності. Наприклад, без більярдної в лазні можна помитися, а ось в більярдній без парилки – ніяк.

Проект російської лазні

Після порції гарячої пари необхідно змити з себе бруд і втому, і тут потрібна душова кімната – її ще називають помивочной. Два квадратних метра для миття однієї людини цілком достатньо, як видно з проекту. Є навіть кімната відпочинку, в якій можна просто посидіти, попити квасу, відпочити перед черговим сеансом пара. Кімната для відпочинку в нашому типовому проекті має площу 4,5 м2, також, звичайно, є і тамбур, в якому можна організувати невелику роздягальню.

МИЙНА або душова кімната

Душове Приміщення повинне бути відокремлене від інших, так як в ньому, перш за все, температура повинна бути нижче, ніж в парній, а саме функціональне призначення цієї кімнати має на увазі скритність процесу. Щоб не витрачати і без того невеликий обсяг енергоносіїв на обігрів помивочной, її роблять невеликий – в межах 2-3 квадратних метрів. Таку площу під душову можна виділити в будь-якому, навіть найменшому, проект. А якщо лазня призначена виключно для чоловічих відвідувань, то душову взагалі можна зробити мініатюрної – близько 0,5 м2. Зате за її рахунок можна розширити кімнату отдиха.Душевое приміщення в російській лазні

Якщо планування лазні 6 на 4 метри вас влаштовує, то душову можна організувати так, як показано на малюнку вище – це невелике, але досить зручне і функціональне приміщення.

Для сімейної лазні, ніж більш з дітьми, душова повинна бути великою, зручною і багатофункціональною, що має на увазі включення в її склад відділення (або окремого приміщення) для прання та інших потреб. Через велику площі така МИЙНА може бути навіть основним приміщенням в лазні, тому слід передбачити хорошу примусову і природну вентиляцію, природне і штучне приміщення, правильно розрахувати схему опалення і площа приміщення по максимальній кількості відвідувачів. Якщо складений саме такий план лазні, то кімнату відпочинку можна взагалі виключити з проекту, і перенести її в дом.Баня з верандою

Парилка

Парне приміщення необхідно якомога далі відсувати в проекті від вхідних дверей. Розташовується парилка в максимальному видаленні від вхідних дверей. Вікон в парильні не роблять, двері – тільки одна. Основні розміри (довжина, ширина, висота стелі) можуть бути будь-якими, але внутрішні розміри розраховуються згідно з існуючими нормативами, куди входять стандарти:

 1. Будівельних та оздоблювальних матеріалів;
 2. Параметри системи вентиляції;
 3. Кількості відвідувачів парної;
 4. Потужності і тепловіддачі кам’янки або іншої моделі грубки;
 5. Пожежної безпеки;
 6. Ергономічні і конструктивні параметри парилки.

Стандарти по висоті парилки досить жорсткі – 210-240 см, при цьому і ширина, і довжина парної кімнати може варіюватися в межах 84 -115 см -190-235 см для самих маленьких проектів на одну людину. Зрозуміло, що великі розміри лазні спричинять за собою і збільшення розмірів парильні. Крім того, якщо особливості планування спрямовані на мінімізацію площі всіх приміщень, то місця в парильні можна передбачити сідячімі.Расчети розмірів парильні

З наведеного проекту парилки зрозуміло, що полки можуть бути і сидячими, і для лежачого положення. При каскадному розташуванні полиць вільну площу в парильні можна значно розширити.

Проекти бань

Починаючи будівництво лазні проекти можна розробляти будь-які, але вони повинні прив’язуватися до площі ділянки і розташуванню житлового будинку на ньому.

Перший приклад – лазня з кімнатою відпочинку в вигляді окремого приміщення. Саме через окремого розташування це приміщення може бути навантажено додатковими функціями – роздягальні, передбанника, душевой.Прімер планування лазні 6 х 6 метрів з окремою кімнатою відпочинку

В цьому проекті, незважаючи на те, що приміщення для відпочинку досить велика, є і другий поверх, який може бути призначений для активного відпочинку – гри в більярд, наприклад, або просто для перегляду телевізора. Судячи з проекту, кімната відпочинку займає половину всієї площі, виключаючи тамбур. Так як висока температура з парилки сюди не потрапляє, в кімнаті можна поставити м’який куточок і побутову електроніку. Навіть при непостійній протопки лазні переохолодження інтер’єру не загрожує. Зробити кімнату більш комфортабельною і затишною можна установкою спеціальної банної печі з камінним модулем, який буде знаходитися одночасно і в парилці, і в кімнаті для отдиха.Оптімальние розміри передбанника

Баня в два поверхи

Двоповерхова баня – це, скоріше більше житлове, ніж оздоровче будівлю, так як другий поверх і велика частина першого поверху практично завжди відводиться під життєво необхідні приміщення, які потрібні і без наявності лазні в господарстві. Дуже рідко обидва поверхи віддаються саме під приміщення лазні і все, що з нею може бути пов’язано.

Другий поверх може будуватися як окремий повноцінний поверх, як мансарда або як житлове горищне приміщення. В даному проекті це – мансарда, в якій будуть відпочивати гості. Тобто, другий поверх лазні служить гостьовим будиночком. Кількість внутрішніх перегородок визначає, які приміщення ви будете планувати. Це може бути одна або дві спальні з кімнатою відпочинку, а може бути просто великий хол з диваном для сну і відпочинку після лазні. Але приймати гостей на кілька днів зовсім не обов’язково, і в такому випадку з другого поверху можна просто зробити ігрову кімнату з більярдом або обладнати чілаут з домашнім кінотеатром.Двухетажная лазня 6 × 6 метрів

Перший поверх – це стандартний набір приміщень, необхідних для повноцінного функціонування лазні: парилка, МИЙНА приміщення, кімната відпочинку з їдальнею зоною, і санвузол. Природно, є і великий тамбур, в якому розміщується склад для дров і роздягальня.

Баня з прибудовами

При великій площі земельної ділянки є чудова можливість розширити і баню, побудувавши її не як окремий функціональний об’єкт, а як побутовий комплекс – з прибудовами, що забезпечують роздільне користування приміщеннями на великій площі одного поверху. Тут можна прилаштувати до лазні окремо: кімнату відпочинку, спальні, санвузол і ванну кімнату, кухню, сховище для дров або вугілля, басейн, і навіть дитячу кімнату. Загалом, з лазні можна зробити повноцінний житловий дом.Проект лазні з прибудовами

Рішення буде ідеальним для проживання тільки навесні, влітку і восени, так як в теплу пору не потрібно обладнати капітальне опалення, утеплювати будинок, купувати багато меблів, і т.д. Це – економ-варіант збірної конструкції лазні.

Перевага полягає в «плавучості» проекту – можна пристроювати будь-які приміщення і в будь-якій кількості, було б вільне місце на землі. Крім того, технологія роздільного будівництва дозволяє зменшити витрати на будматеріали – не для всіх приміщень потрібні одні і ті ж, часто дорогі, матеріали, особливо для фундаментів. Якщо прибудова буде ненагруженной, то її можна ставити на палі або на стовпчасті опори, і будувати стіни з дерева, а не з цегли.

Якщо якісь приміщення експлуатуються в звичайних умовах, а не при підвищеній вологості, то економніше буде не закладати в кошторис застосування паро- і гідроізоляційних матеріалів.