Дизайн інтер'єру дитячої кімнати в хрущовці спирається на мінімалізм і практичність. Щоб зробити затишну дитячу, до дизайну і стилю підходять раціонально: кімнату візуально збільшують, об'єднують зони, підбирають багатофункціональну меблі.
Без категорії

Дизайн-проект дитячої кімнати в хрущовці

Дизайн інтер’єру дитячої кімнати в хрущовці спирається на мінімалізм і практичність. Щоб зробити затишну дитячу, до дизайну і стилю підходять раціонально: кімнату візуально збільшують, об’єднують зони, підбирають багатофункціональну меблі. Головне – продумати планування інтер’єру та призначення кожного сантиметра простору.

Як візуально збільшити кімнату

Сучасні дитячі оформляють в різному стилі, але розмір кімнати в хрущовці диктує дизайн з візуальним збільшенням простору. Такого ефекту в інтер’єрі домагаються оптичними ілюзіями і дизайнерськими хитрощами.

Світлі тони стін, підлоги, штор і предметів інтер’єру дають відчуття простору. Використовуйте білий, бежевий, персиковий, салатовий, ніжно-рожевий і блідо-блакитний кольори. Фуксія, помаранчевий, жовтий, індиго і фіолетовий крадуть простір і не підходять для вузьких кімнат, а червоний і чорний не використовують в дизайні дитячої: такий стиль стомлює і збуджує нервову систему. Сині елементи оформлення візуально віддаляють предмети, але якщо синього багато – виходить зворотний ефект.

Оформление детской комнаты в светлых тонах

Дизайн-проект Катерини Зобнина

Щоб стеля здавався вище, на одну зі стін клеять шпалери в вертикальну контрастну смужку. Якщо використовувати такі шпалери у всій кімнаті, колір і контраст зроблять кімнату менше. Можна схитрувати: оформити нижню третину стіни смужкою, а зверху використовувати світлі шпалери з маленькими блідими малюнками.
Дзеркала і скло візуально збільшують простір, але небезпечні в інтер’єрі дитячої: легко б’ються і розсипаються на маленькі осколки. У період дитячих страхів приблизно з п’яти до восьми років несподіване відображення і заломлення світла в дзеркалі може лякати і заважати сну. Не використовуйте в дитячій дзеркальні і тендітні поверхні.

Світла сучасні меблі в мінімалістичному стилі без кування, прикрас і різьблених деталей дає відчуття повітря. Здається, що вона займає менше місця, ніж темні варіанти з великою кількістю деталей. Такий стиль підійде і для дівчаток, і для хлопчиків. Контраст, темні стіни і безліч деталей зменшують кімнату і перевантажують інтер’єр, тому їх не використовують в дизайні маленької дитячої.

Оформление детской в минималистичном стиле

Дизайн-проект Катерини Зобнина

Як підібрати матеріали

Матеріали в дитячій повинні бути міцними і стійкими до дитячої активності. Для стін підійдуть сучасні шпалери, що миються і водоемульсійна фарба: з них стираються сліди ручки, фломастера, фарби і жирні плями від пластиліну і Лизуна. Бамбукові шпалери під фарбування – реальний зручний і безпечний варіант. Добре, якщо вініл на них не спінений, а твердий: його складніше зіпсувати і подряпати. Паперові шпалери екологічні, їх легко переклеїти і підібрати малюнок під стиль інтер’єру. Щоб не забороняти малювати на стінах, купите сучасні шпалери з дизайном для малюнків: рамочками або розмальовками.

Для статі немає однозначного рішення, у кожного варіанта є реальні плюси і мінуси:

  • Паркет і ламінат теплі і гарні, але не витримують вологу і подряпини від іграшок і коліс офісного крісла.
  • Ковролін теплий, на ньому добре грати, підходить під будь-який стиль, але збирає пил і довго сохне. Можна купити покриття з малюнками: поле і ліс або дороги, по яких їздять машинки.
  • Пробка не боїться вологи і поглинає шум – сусіди знизу будуть рідше скаржитися на тупіт і гуркіт. Брудниться гумою, іноді кришиться і продавлюється. Відколи й ями на пробці виглядають неакуратно.
  • Лінолеум не боїться вологи, фарби і подряпин, його легко постелити і поміняти. Реальний мінус – неекологічних склад. Аналог лінолеуму – мармолеум – роблять з натуральних матеріалів: дерева, льону, пробки і смол. Це зручно і екологічно, але коштує таке покриття в 4-10 разів дорожче лінолеуму.

Якщо ви давно не міняли підлогове покриття і поки не плануєте, застеліть підлогу килимом. Сучасний килим можна підібрати під будь-який дизайн і стиль, мити і здавати в хімчистку.

При виборі матеріалів в дитячу орієнтуйтеся на вік і темперамент дитини. Трирічній активному малюкові підійдуть паперові шпалери і корковий підлогу, а підлітку – ламінат і фарба, щоб приклеювати постери.

Як оформити і декорувати

Стиль і декор інтер’єру робить кімнату затишною і цікавою, допомагає візуально розширити або зменшити простір. Чим менше елементів прикраси і контрастів, тим більше здається кімната. Якщо ви прикрашаєте дитячу в якомусь одному стилі, стежте за тим, щоб не було перебору. Заповнені фотографіями стіни і заставлені статуетками полки створюють відчуття тісноти і безладу. Насичений дизайн стомлює і може набриднути через рік.

Щоб світла спальня не була схожа на лікарняну палату, на одну зі стін можна наклеїти фотошпалери. Сучасні фотошпалери не бояться вологи, їх протирають ганчіркою. Можна роздрукувати реальну фотографію з відпочинку або вибрати дизайн з шаблонів. Гарна ідея – маркерная плівка або грифельні шпалери. На плівці малюють маркером, як на шкільній дошці, а на грифельних шпалерах – крейдою.

Оформление детской комнаты в малогабаритке

Дизайн-проект Катерини Зобнина

Стіни прикрашають картинами, виробами і малюнками. Для ігрової зони підійдуть реальні фотографії з дитячого майданчика або зображення улюблених героїв, а для робочої – навчальні плакати. Світиться карта зоряного неба і флуоресцентні фігурки прикрасять стіну або шафу біля ліжка.

Декор підбирають під стиль кімнати. Головне правило в дизайні інтер’єру маленького приміщення – не переборщити з деталями і кольором. Три фотографії в однакових рамках – краще, ніж десять в кольорових.

Дмитро Кондаков, архітектор-дизайнер студії

При проектуванні дитячої кімнати для мене важлива планування, стиль, сучасні екологічні матеріали і светодизайн.

Дитина хоче отримувати відповіді на питання про навколишній світ, і тому йому важливо розуміти: стіл повинен стояти біля вікна, бо так зручніше малювати або ліпити, іграшки лежать в ящику, тому що так швидше їх прибирати, а одяг легше взяти в шафі, тому що її там краще видно.

Щоб залучити дитину до порядку в кімнаті, я поділяю простір дитячої на чотири основні зони: для сну, ігор, зона зберігання, занять і творчості.

Портфоліо Дмитра Кондакова

Як зонувати маленький простір

У дитячій виділяють спальну, ігрову, робочу зони і зберігання речей та іграшок. Їх відокремлюють один від одного стінами, шафами і перегородками. У хрущовці такий поділ зменшить кімнату, тому частини простору об’єднують або виділяють стилем оформлення і світлом. Наприклад, килим позначить місце для ігор, а фотошпалери – для навчання.

Сучасний варіант зонування – подіум. Він візуально розділяє частини кімнати, але не зменшує реальний простір. Ніша всередині може стати додатковим ящиком. Подіум роблять в протилежній стороні від входу. У хрущовці це частина кімнати біля вікна. Гарне місце для ігор або уроків за письмовим столом.

Организация пространства детской для двух детей

Дизайн-проект Катерини Нікітіної

Щоб діти не заважали один одному, використовуйте штори і ширми. Сучасні штори з щільної тканини: льону, бавовни або джинси в середині кімнати від стелі розділять кімнати на частини. Перегородка може бути з пластику або тканинна. Пластикова складається гармошкою, а тканинна – рулоном або як жалюзі.
Мобільний варіант перегородки – ширма. Її ставлять в будь-якому місці, складають і зберігають під ліжком або біля стіни. М’які ширми перетворюються в спортивний мат. Вони безпечні, з ними можна грати і надавати потрібну форму.

Дмитро Кондаков, архітектор-дизайнер

Зона для сну повинна заспокоювати, для цього витримуємо її в темних тонах. Це можуть бути темно-сині шпалери з зірками і місяцем, картини з феями або метеликами. Головне створити казкове, м’яке відчуття. Ці спокійні образи допомагають дитині розслабитися і легше заснути.

В зоні для ігор головне місце займають іграшки, це основна цінність для дитини.

Іграшки все різні, але завжди яскравіше і кольорових, ніж оригінали в життя. Згадаймо хоча б набори Lego, пірамідку або рожеву пантеру.
Тому всю обстановку навколо я намагаюся витримувати в білій, світло-сірої, нейтральної гамі. Що не тільки допомагає візуально збільшити простір кімнати, але і створює контраст з головними героями ігрової кімнати.

Розкидані іграшки в маленькій кімнаті створюють відчуття нестачі простору. На них легко наступити і спіткнутися. Реальний вихід – прибрати ігрову зону. Можна грати в центрі кімнати, а потім збирати іграшки в ящики. Корисний елемент дизайну інтер’єру дитячої – спортивний куточок – не поміщається в хрущовці. Виручать стіни: шведська стінка або стіна скелелаза не займають місця і подобаються дітям.

Зонирование детской комнаты

Дизайн-проект Катерини Нікітіної

У дитячій для новонароджених немає робочої зони, замість неї можна зробити куточок для батьків: поставити в кут крісло-гойдалку, диван, торшер і тумбочку для води або ноутбука. Ліжечко і пеленальний столик ставлять в дальній від вікна кут. Сонячні промені не завадять малюкові спати, а свіже повітря з кватирки не застудити вуха.

Частини інтер’єру в маленьких кімнатах виділяють перегородками, кольором і оформленням. Перегородки – елемент стилю і практична річ: вони створюють усамітнення і темряву. У дитячій може не бути якийсь зони. При виборі проекту дизайну інтер’єру для хрущовки спирайтеся на вік дитини: дошколятам не потрібен письмовий стіл, а шестикласника окреме гральне місце.

Яку вибрати меблі

Щоб не захаращувати кімнату, предмети інтер’єру вибирають багатофункціональні. Добре, якщо вона розкладається і компактно збирається. Для дитячої в хрущовці підійдуть сучасні трансформери і багатоярусні моделі:

  • крісло-ліжко;
  • ліжко-горище;
  • ліжко-комод;
  • шафа з ліжком чи столом.

Дмитро Кондаков, архітектор-дизайнер

В дитячій кімнаті має бути відчуття легкості і вільного простору, тому дуже важливо приділити увагу зонам зберігання.

Потрібно передбачити шафа для одягу, з вішалками в два рівня, щоб дитина змогла сам діставати до нижнього рівня. Передбачити висувні ящики для нижньої білизни і полки. Шафа краще взяти з дверцятами з доводчиком, такі двері легше і безпечніше. Так дитина швидше навчиться одягатися і стежити за своїми речами.

Для зберігання іграшок зручно використовувати стелаж з відкритими полицями нагорі. На них поставити улюблені іграшки – ляльки, машинки, конструктор, і, звичайно, книги, щоб дитина відразу їх бачив. А в нижній частині стелажа зробити глибокі висувні корзини, в які можна швидко прибирати інші іграшки.

Дитячі речі зберігають у шафах, ящиках, на стелажах і полицях. Шафа-купе з невеликим відділенням для вішалок і великою кількістю полиць вміщує одяг, постіль, книги та іграшки. Якщо шафа не до стелі, можна зробити антресолі або поставити наверх ящики. Так поміститься більше речей, а корисний простір не пропаде.

Функциональная мебель для детской

Дизайн-проект Дар’ї Фоміної

Коли дітей двоє або троє, стіл і шафа – загальні. Щоб виділити особистий простір кожного, підключають стіни: окрема полиця або навісний шафка з ключем для речей і секретів – реальний спосіб навчити дотримуватися особисті кордону.

Дмитро Кондаков, архітектор-дизайнер

Щоб дитина змогла проявити індивідуальність, малювати, ліпити, і в подальшому робити уроки, потрібна зона для занять і творчості. Її краще розташувати біля вікна з природним світлом, так дитина буде менше втомлюватися.

Зробіть вузьку стільницю уздовж всієї стіни з вікном, на місці, де зазвичай розташовується штора, радіатор, стояки опалення. Стільницю можна навіть підвісити на стінових кронштейнах, так зручно прибирати підлогу і ногам нічого не заважає.

Можна передбачити кілька полиць і коркову стіну в цій зоні. Це буде зручним майданчиком для виставки творчих виробів і малюнків.

Меблі для новонароджених

В кімнаті новонародженого думають про якість повітря і зручність батьків. Меблів – необхідний мінімум, щоб швидко підійти до малюка і легко прибирати. Досить ліжечка або колиски, комода для речей і пеленальний столик. У кутку поміститься крісло-качалка або розкладний диван.

Интерьер детской для новорожденного малыша

Дизайн-проект Анастасії Король

Сучасні ліжечка бувають розсувними. Вони ростуть з малюком: спочатку кругла колиска, а потім повноцінна ліжко приблизно до п’яти років. Класичні ліжечка для новонароджених бувають з ящиками і вбудованими повивальними столиками, такі моделі економлять місце. Пеленальний столик буває з поличками для приладдя або окремою виставкою. Її розміщують на ліжечку або на комоді. Коли малюк підростає, вставку зі столиком прибирають. Залишається звичайний комод для речей.

В хрущовці маленька ванна кімната. Якщо ви хочете купати малюка у ванні, а не відразу у великій ванні, є варіанти на підставках. Їх ставлять в кімнату, щоб не тіснитися і не нахилятися в ванній. Після купання ванночку знімають з основи і виливають воду.

Меблі для малюків

В кімнаті для дітей дитсадівського віку головне – ігрова зона. Знадобляться системи зберігання з ящиками. Вони виглядають акуратно, економлять простір і допомагають швидко забратися: скласти іграшки в ящик малюкові легше, ніж розставити на полицях.

Организация пространства для малыша

Дизайн-проект Юлії Зіменкова

Ліжко – теж місце для гри. Вона може бути схожа на реальну машину або замок. Ліжко прикрашають наклейками улюблених героїв з мультиків, іноді наверх ставлять тент-намет. Дітям до п’яти-шести років небезпечно спати на двоярусних ліжках: вони можуть впасти, злазячи зверху в півсні.

Щоб заощадити простір, підійде ліжко-комод: ящики і ніші під спальним місцем і збоку знадобляться для ліжку, одягу та іграшок. Ящики повинні бути міцними, а механізми – надійними, щоб не ламатися від частих відкриттів і закривань.

В кімнаті малюка уникають гострих кутів і гострих поверхонь – діти активно грають і можуть вдаритися.

Меблі для школярів

Школярам потрібно робити уроки. Стіл для навчання – не обов’язково класичний варіант на ніжках. Столи вбудовують в шафи: для занять кришку шафи відкривають і розкладають робоче місце, а потім прибирають назад. Об’єднують з ліжком: з одного боку у такого трансформера спальне місце, а з іншого – рівна поверхня. Комп’ютерний стіл теж підходить для уроків: системний блок прибирають вниз, а мишку та клавіатуру на висувну полицю. Сучасний плоский монітор вішають на стіну, як телевізор, або кріплять штативом до краю. Так комп’ютер не завадить розкласти підручники і зошити.

Организация рабочего пространства в детской

Дизайн-проект Євгенія Глазова

Школярам підійде ліжко-горище: дітям подобається спати нагорі, вони вже досить спритні, щоб не впасти, а знизу звільняється простір. Під ліжком ставлять стіл і стілець, невисокий стелаж або роблять ігрову зону. Якщо ліжко-горище не підходить, подумайте, що прибрати з кімнати: іграшки, комод або шафа з книгами.

Ідеальне положення для робочої зони – біля вікна. М’який вуличне світло не навантажує очі і економить електроенергію. Підвіконня, якщо його збільшити до 80 см в глибину, може замінити стіл. Таке рішення заощадить близько 40 см простору.
При виборі віддавайте перевагу багатофункціональним моделям і купуйте тільки те, що потрібно. Сучасна модульна меблі становить комплект, в який можна докуповувати необхідне.

Функциональное расположение рабочей зоны для школьника

Дизайн-проект Євгенія Глазова

Як підібрати освітлення

Денний вуличне світло – ідеальний для дитячих очей. Якщо вікно виходить на схід, легше прокидатися вранці від сонячних променів, а вдень, коли сонце йде – робити уроки без відблисків і віддзеркалень. Намагайтеся імітувати в дитячій кімнаті реальне природне освітлення: теплий, але яскраве світло зверху світлодіодами. Для настільної лампи можна використовувати лампочку холодного світіння, вона допомагає концентрувати увагу.

Добре, коли джерел світла кілька. Наприклад, люстра, настільна лампа, бра або торшер, нічник. Дитина сам включить прилад і за відчуттями вибере комфортний рівень освітленості.

Светильники для освещения в детской

Дизайн-проект Юлії Каменевой

Недолік або надлишок світла впливає на настрій і здоров’я. Розрахувати кількість світильників і лампочок в кімнаті допомагають онлайн-калькулятори.

Головні принципи облаштування дитячої кімнати в хрущовці – мінімалізм і практичність. Выбирайте реальные проекты дизайна, в которых остаётся как можно больше свободного пространства для игр и занятий. Не перегружайте комнату деталями. Покупайте многофункциональную мебель и продумывайте освещение.