Ціна на ремонт ванної кімнати умовно ділиться на вартість розробки дизайн-проекту, послуги будівельної бригади, покупку будматеріалів і меблів. У статті ви дізнаєтеся, скільки все це коштує і як заощадити.
Замір приміщення
Розробка проекту починається з замірів. Поміряйте у ванній кути, ширину і висоту стін і дверного отвору. На цьому етапі є сенс викликати замірника, так як найменше розбіжність – і ось уже куплений шафа не влазить в отвір між стіною і ванною. Але якщо не плануєте ставити меблі впритул, викликати замірника не обов’язково.
Викликати замірника коштує приблизно 1 000 грн
Виміряти приміщення самому – 0 ₽
Якщо плануєте розділяти або об’єднувати ванну і туалет, потрібно виміряти обидва приміщення. Заміряйте також розмір перегородки, яку плануєте зводити або зносити. Ці розрахунки знадобляться, коли ви будете створювати креслення і моделі.
Зведення 1 м² стіни коштує в середньому 200 грн, демонтаж – 100 – 100 грн. Чим товщі стіни, тим дорожче.
Чорнові роботи
Гідроізоляція . Коли робітники роблять гідроізоляцію, вони дотримуються внутрішніх рекомендацій:
- Пол повинен бути на півтора-два сантиметри нижче, ніж в інших приміщеннях. Якщо немає змоги зробити такий рівень, потрібно відокремити кімнату порожком в півтора-два сантиметри заввишки або зробити ухил підлоги від стін до центру.
- Гідроізоляція у ванній буває оклеечной або обмазувальної. У першому випадку беруть бітумно-полімерні матеріали: руберойд, брізол, ізол. Ці матеріали продаються на будівельних ринках у вигляді рулонів. У другому випадку беруть вологостійкі суміші на основі портландцементу.
- Захисне покриття кладуть не тільки на підлогу, але і на стіни. Висота покриття стін – 20 см від підлоги.
- У бортиків ванни повинна бути гідроізоляція на висоту можливого попадання води.
Своїми руками гідроізоляцію можна зробити за 500 грн, якщо купити матеріал на будівельному ринку. Ще таку послугу обов’язково запропонує будівельна бригада. За неї візьмуть 2 000 – 5 000 грн.
Сантехніка . У статті «Дизайн-проект туалету»
вже піднімалася тема про те, яку сантехніку вибрати і як узгодити роботу по заміні труб з керуючою компанією. Не будемо повторюватися, а розповімо про розводці.
Якщо у вас немає досвіду роботи з з трубами і холодним зварюванням, то монтаж самостійно ви не зробите. Але зате зможете проконтролювати будівельну бригаду:
- Попросіть робочих зробити окремі перекривають крани на кожній трубі. Якщо раптом трапиться витік змішувача на раковині, не доведеться перекривати воду в усьому будинку. Можна буде перекрити тільки змішувач. Те ж саме з душем і пральною машинкою.
- Якщо встановлюєте полотенцесушитель, будівельна бригада може запропонувати підключити його до центральної труби, щоб ви економили на оплату водопостачання. Це незаконно. Простежте, щоб робочі підключили полотенцесушитель до одного з відгалужень квартирної труби. Інакше можуть бути проблеми, коли з керуючої компанії прийдуть перевіряти лічильники.
Ціни на заміну сантехніки складаються приблизно так:
500 – 2 500 грн на матеріали,
1 000 грн для керуючої компанії,
1 000 – 10 000 грн будівельній бригаді
Матеріал обробки
Стандартний матеріал для обробки вологого приміщення – керамічна плитка. Але це дорогий і непрактичний варіант. Швидше, дешевше і простіше просто пофарбувати стіни самому.
Для вологого приміщення підійде акрилова і латексна фарба. Обидві дуже схожі за властивостями, а на два види їх розділили в якості маркетингового ходу. Вибирайте ту, що в магазині буде коштувати дешевше.
Для обробки стелі оптимальний варіант – натяжний полотно. Воно приховує нерівності, тріщини і коштує дешевше штукатурних робіт. Якщо ж натяжна стеля вам не підходить, пофарбуйте стіни силікатної фарбою. Але наносити її потрібно після акуратно проведених штукатурних робіт. Силікатна фарба не приховує навіть маленькі тріщини.
Укладання 1 м² плитки у будівельників – приблизно 500 грн
Пофарбувати стіни самому без урахування фарби – 0 грн
Якщо все ж таки вирішите покласти плитку – вибирайте велику або середню по формату. Плитка кабанчиком і мозаїкою буде непогано виглядати, але невеликий формат візуально зменшує простір і краще підходить для великих приміщень.

Дизайн в стилі «Сучасна класика» Катерини Єрмолаєвої . Для обробки взяли великоформатну керамогранітних плитку з малюнком під мармур.

дрібноформатного плитка. Кімната велика, тому невеликий формат виглядає доречно
Наповнення інтер’єру
Ванна . В інтер’єр кімнати ставлять душові кабіни, звичайні ванни або гідробокс. Ось, що потрібно знати про будь-якому вигляді:
- Душову кабіну можна купити в магазині або зробити на замовлення. Магазинні варіанти зі стандартним дизайном будуть не так добре виглядати в інтер’єрі. Навіть якщо ви знайдете найкрасивішу модель, вона може не підійти за розміром. А коли робите кабіну на замовлення, ви самі вибираєте дизайн, розмір і форму.
Ціна на душові кабіни починається від 5 000 грн.
Якщо робити її на замовлення, вартість зростає в два-три рази.
- Найчастіше звичні ванни роблять з чавуну, металу і акрилу. Чавунна добре утримує тепло, але коштує дорого. Сталеві коштують набагато дешевше, але швидко зношуються, а вода від ударів об металеву поверхню створює шум. Акрилові ванни – оптимальний варіант. Вони трохи дорожче сталевих, відносно довго служать і не створюють шуму від ударів води.Щоб заощадити, не обов’язково купувати нову ванну. Поставте на стару акриловий вкладиш. Зовні така конструкція виглядає як звичайна ванна, але вартість її менше. Ціни на хороші акрилові ванни починаються від 8 000 грн, а на вкладиші – від 4 000 грн.
Нова ванна – 8 000 грн
Вкладиш на стару – 4 000 грн
- Гидробокс – це ванна плюс душова кабіна. У магазині ви можете знайти моделі з гідромасажем, сауною і контрастним душем. Варто гидробокс приблизно в три рази дорожче звичайної ванни. Ціна сильно залежить від кількості функцій.

Прямокутну душова кабіна в стилі лофт зробили на замовлення. Розмір і стиль ідеально поєднуються з дизайном інтер’єру.

Стару чавунну ванну пофарбували в синій колір, а всередину поставили акриловий вкладиш за розміром чаші. Якщо не знати про це, здогадатися неможливо

Кутовий гідробокс з масажем і контрастним душем. Дизайн відмінно підходить під інтер’єр.
Меблі . У ванній кімнаті завжди волого, навіть якщо добре її провітрювати. Щоб меблі не почала гнити, вона повинна мати вологостійке покриття.
Щоб вибрати раковину і стійку, потрібно подумати про висоту. Якщо у вас в будинку є діти, комфортна висота – від 80 до 85 сантиметрів. Якщо тільки дорослі – від 85 до 95 сантиметрів. Коли будете вибирати стійку під раковину, пам’ятайте, що комфортна висота вимірюється від підлоги до кромки раковини. Щоб не помилитися з вибором, купуйте стійку і раковину разом.

Дизайн ванної та туалету виконаний в сучасному стилі. Господарі квартири вранці збираються на роботу в один час. Щоб не заважати один одному, вони зробили дві раковини. Проект Максима Вакуленка
Освітлення
Для освітлення підійдуть вбудовані стельові лампи. Найяскравіші і економічні – світлодіодні. Щоб зробити кімнату затишніше, підсвітите зону умивальника лінійними лампами. Другий варіант – відмовитися від стельового освітлення і залишити лінійне. Такі світильники цікаво виглядають в дизайні сучасних стилів.

Кімната в сучасному стилі з лінійним освітленням. Завдяки формі лампи, світло рівномірно розсіюється по площі. Проект Ліни Князєвої
Як розрахувати кількість ламп . Щоб не купувати занадто багато ламп, розрахуйте їх кількість за формулою. Є таке поняття – норма освітленості. Воно допомагає дізнатися, скільки ламп потрібно поставити в кімнату, щоб було світло і затишно. Норму розраховують в магазині, але якщо ви купуєте лампи через інтернет, розрахувати її потрібно самому.
Ось як це зробити:
1. Дізнайтеся поправочний коефіцієнт на висоту вашої стелі. Візьміть його з таблиці.
Висота, м | Переходи. |
2,5 – 2,7 | 1 |
2,7 – 3 | 1,2 |
3 – 3,5 | 1,5 |
3,5 – 4, 5 | 2 |
2. Помножте площу ванної на поправочний коефіцієнт, а потім помножте на 50. Отримане число – норма освітленості.
Щоб розрахувати кількість ламп, величину світлового потоку потрібно розділити на норму освітленості. Величину потоку візьміть з таблиці.
Потужність лампи, Вт | Величина потоку |
3 | 250 |
5 | 400 |
10 | 700 |
12 | 900 |
15 | 1200 |
20 | 1800 |
30 | 2500 |
Приклад:
Є ванна площею 7 м² і висотою стелі 2,5 м. Є світлодіодна лампа на 20 Вт. Коефіцієнт для таких стель – 1. Формула розрахунку норми освітленості – 7 * 1 * 50. Виходить 350.
Величина потоку 20-ватної світлодіодної лампи – 1800. Якщо розділити 350 на 1800, вийде значення менше одиниці. Це означає, що для освітлення ванни з прикладу більш ніж достатньо однієї лампи.
Підготовка креслень і моделей
Щоб ремонтна бригада реалізувала ваші ідеї, їм потрібні креслення і моделі проекту. Їх замовляють у дизайнера, або роблять самостійно. Про те, скільки коштує дизайнер бере за створення проекту і де його знайти є стаття «Скільки коштує дизайн інтер’єру».
Щоб знизити вартість дизайн проекту ванної кімнати, Ви можете це зробити самостійно. Для цього дотримуйтеся порад нижче.
1. Дизайнери створюють проекти на комп’ютері. Вони користуються програмами по 3D моделюванню. Одна з них – Sweet Home 3D. Програма безкоштовна, там є шаблони. З її допомогою ви перенесете ідею з голови на комп’ютер.

Це не справжня фотографія, а всього лише проект на комп’ютері. Настільки реалістичними виходять проекти в Sweet Home 3D
2. Однією моделі недостатньо. Ремонтній бригаді потрібні точні розміри. Ви можете намалювати схему ванної кімнати на папері і проставити розміри на ній. Інший варіант – створити креслення в «Компас». Цією програмою не користуються архітектори і будівельники, вона занадто проста. Але для креслення ванни вона підійде.
Модель і креслення проекту – 0 грн, якщо робити їх самому
Кошторис
Щоб остаточно підрахувати, скільки коштує дизайн-проект ванної кімнати, складіть кошторис до початку ремонту. Внесіть туди всі передбачувані витрати. Можливо, коли таблиця буде перед очима, ви зможете знайти в ній не такі вже й необхідні покупки і скоректуєте витрати.
Якщо економити за порадами зі статті
Заміри | 0 |
Перепланування | 0 |
Нова сантехніка | 8 000 |
Фарбування стелі | 1 500 |
Фарбування стін | 2 000 |
Вкладиш | 4 000 |
Світлодіодна лампа, 20 Вт | 2 200 |
Креслення і моделі | 0 |
Основні витрати – 17 700 грн
Якщо не економити
Заміри | 5 000 |
Звести 1,5 м² стіни | 1 500 |
Нова сантехніка | 14 500 |
Укладання плитки | 35 500 |
Гидробокс | 20 000 |
Вкладиш | 4 000 |
Світлодіодна лампа, 20 Вт | 3. 000 |
Проект від дизайнера | 30 000 |
Основні витрати – 111 700 грн