Важливі моменти в дизайні інтерєру лазні
Будівництво будинку

Важливі моменти в дизайні інтерєру лазні

Вибір дизайну інтер’єру лазні – не менш важливий етап, ніж будівництво будівлі. Щоб господарі і гості насолоджувалися паром, могли розслабитися в душовій або передбаннику за чашкою чаю, важливо продумати всі елементи, правильно підібрати матеріали для обробки парилки, скомпонувати меблі і предмети декору.

На Русі лазня завжди була важливою частиною культури. Тут змивали бруд і піт після трудового тижня. Тут народжували дітей і відпочивали душею, лікувалися від хвороб і відновлювали життєві сили. До сих пір в баню приходять сім’ями, щоб провести вечір або вихідні.

Розробка дизайну інтер’єру парної і передбанника має дуже важливе значення. Створити його можна самостійно, вивчивши рекомендації фахівців, ознайомившись з готовими проектами на спеціалізованих сайтах.

Дизайн интерьера бани

Нюанси інтер’єру лазні

Головна особливість лазні в тому, що вона об’єднує кілька приміщень з різними умовами експлуатації. У душовій або помивочной постійно волого. У парній додається вплив високих температур. Відносно сухо буває тільки в передбаннику. Все це призводить до того, що матеріали для обробки потрібно відбирати ретельно і обережно. Додаткові обмеження накладають вимоги техніки безпеки.

Щоб лазня була комфортною і зручною, необхідно дотримуватися таких правил:

  • для обробки вибирають матеріали з низькою теплопровідністю, стійкі до перепадів температур, впливу води, пара. Покриття повинні бути практичними, довговічними і екологічно безпечними;
  • пластик і метал не використовують для оформлення підлоги, стін і стелі, особливо в парильні. Перший при нагріванні стає джерелом неприємних запахів і шкідливих летючих речовин. До того ж він не пропускає пар, в приміщенні буде накопичуватися конденсат. Металеві поверхні розжарюються. Дотик до них призводить до опіків;
  • кольору кращі світлі, натуральні, м’які;
  • ні в парній, ні в душовій не повинно бути слизьких поверхонь. Полки, ступені робляться з округленими кутами, щоб уникнути травм;
  • крім традиційних приміщень (парна, душова і передбанник) варто передбачити комору або шафу для зберігання цебрів віників, інших банних приладдя.
Какую печку выбрать для бани

Вибір печі

При виборі печі для лазні можна виходити з власних уподобань. Якщо оздоровчі процедури затягуються на кілька годин, можна встановити пелетний агрегат, який працює на брикетах з соломи, лушпиння, деревної стружки.

Сучасні модифікації оснащені контурами гарячого водопостачання, призначені для опалення будівель великої площі, в тому числі двох, триповерхових. Якщо до лазні підведений газопровід, можна встановити піч, що працює на блакитному паливі. Самі неекономічні варіанти – електричні.

При монтажі пічного обладнання не можна забувати про техніку безпеки. Дерев’яні деталі парній не повинні стикатися з димарем і топкою. В якості ізолюючого матеріалу використовують керамзит, плитку, нержавійку в поєднанні з мінватою, жароміцним цеглою або натуральним каменем. Відводять трубу піднімають над рівнем даху на 50 см і більше.

Светильники для бани

Освітлення

Дизайн інтер’єру класичної лазні передбачає використання центрального освітлення. Замість люстри на стінах максимально високо розміщують бра з розсіяним, приглушеним світлом. Він не повинен різати очі, заважати відпочиваючим. Полки в парній часто залишають в напівтемряві. Як варіант, точкові світильники на рівні підлоги.

Особлива увага приділяється підбору потужності ламп. Оптимальне значення – 25 – 40 Вт. Світіння тепле. Обов’язково, щоб світильники були з вологозахисними корпусами. У передбаннику, кімнатах відпочинку особливого ефекту можна досягти за рахунок дерев’яних абажурів.

Безпосередньо в парильні вікна робляться рідко. Поруч з піччю облаштовують невелику кватирку, щоб випускати надлишки тепла і пара. У передбаннику природну інсоляцію забезпечують стандартні склопакети.

Проект парилки

Дизайн парилки

Парну вважають серцем, центром всього банного комплексу. Якщо вона не працює належним чином, втрачається основне призначення лазні. У стандартний набір обладнання парилки входять пічка-кам’янка і полиці. Їх облаштовують кілька на різних рівнях. Чим ближче до стелі, тим спекотніше.

Для оформлення стін, стелі використовують деревину тільки листяних порід. Вона не виділяє смоли, волога при цьому швидко випаровується. Немає умов для появи цвілі, хвороботворних мікроорганізмів.

Найчастіше для обробки парної використовують такі види деревини:

  • липа. Дошки або колоди не потемніють і через десятки років. Основна перевага – випромінювання приємного аромату при нагріванні;
  • осика. Застосовується всюди через низьку ціну матеріалу і високої міцності. Заслуговує на увагу і стійкість до бактерій. Її можна чистити звичайними миючими засобами;
  • абаш або африканський дуб. Деревина цієї екзотичної рослини має пористу структуру. Вона не вбирає жар і підлаштовується під температуру тіла людини. На полиці з абаша практично неможливо отримати опік.
Дизайн-проект парной в бане

Незалежно від обраного типу деревини цвяхи і саморізи утаплівают якомога глибше в масив. Зверху головки закривають матеріалом з низькою теплопровідністю. Інакше не уникнути опіків. Дошки вибирають рівні, без сучків. Останні з часом почнуть випадати. Стики між стіною і підлогою в парильні закривають високими плінтусами, з обробкою від гнилі і цвілі.

На особливу увагу в дизайн-проект заслуговує підлогу. Його можна обробити модриною або кахельною плиткою. Дерево приємніше на дотик, але більш вимогливо у догляді. Воно швидко забруднюється, для прибирання потрібні спеціальні склади. Покривати лаком, фарбувати таку підлогу можна через ризик отруїтися отруйними парами.

Кахель, натуральний або штучний камінь стійкі до пошкоджень, високих температур і постійної вологості. Але вони гірше прогріваються. Не всі люблять ходити по холодній поверхні. Можна прокласти теплі підлоги: водяні інфрачервоні, але цей варіант вимагає значних витрат. До того ж його реалізація можлива тільки на етапі будівництва лазні або заливки стяжки. Рішенням проблеми при виборі кам’яних підлог стане дерев’яна знімна решітка.

Важливим елементом інтер’єру парилки є двері. Вона може бути традиційною з масиву дерева або сучасної з жароміцного скла. Незалежно від типу і конструкції двері відкриваються назовні.

Фото интерьеров бани

Оформлення передбанника і душових

В передбаннику повітря не нагрівається так сильно, як в парній. У дизайн-проект інтер’єру можна віддати перевагу деревині хвойних порід. Випромінювані їй фітонциди благотворно впливають на органи дихання, сприяють зміцненню імунітету.

Найчастіше для обробки передбанника використовують:

  • сосну. Деревина витримує довгі роки експлуатації навіть в несприятливих умовах. Згодом колоди набувають червоний відтінок;
  • ялина. Вона відрізняється більш рівномірною структурою, стійкістю до появи тріщин;
  • ялицю. За експлуатаційними якостями схожа на ялину, але практично не виділяє смолу.

При оформленні передбанника важливо враховувати його функціональне призначення. Тут роздягаються, відпочивають між заходами в парилку. Приміщення повинно бути досить просторим, щоб вмістити все необхідне.

Дизайн-проект предбанника

Крім шаф для одягу в передбаннику встановлюють стіл, крісла або лавки. Якісним прикрасою стануть справжній російський самовар і невеликий бар з прохолодними напоями. Якщо дозволяє площа і конфігурація передбанника, можна розмістити розкладний диван для відпочинку.

Мийка передує парної. І це єдине приміщення, в якому і підлогу, і стіни повністю обробляють кахлем. Якщо дуже хочеться зберегти загальний стиль в інтер’єрі, можна вибрати покриття з імітацією деревної структури.

Для статі плитку вибирають з шорсткою поверхнею, для стін – ідеально гладку. Цінителі традицій можуть встановити в душовій діжку з холодною водою. Додатково будуть потрібні полки для купального приладдя.

Как оформить комнату отдыха в бане

Кімнати для відпочинку

При значній площі лазні кімнату відпочинку можна відокремити від передбанника. Тут розміщують меблі, стійку до вологи і перепадів температур. Це можуть бути плетені крісла, дивани і столики. Особливих вимог в плані функціональності і оформлення до даної кімнаті не пред’являють. При розробці дизайн-проекту інтер’єру за основу можна взяти будь-який стиль.

Для оздоблення стін використовують вагонку з липи, дуба, берези, осики. Пол вистилають керамогранитом або кахельною плиткою. Центральне освітлення не потрібне. На стелю замість люстри вішають точкові світильники.

Кімнату відпочинку можна функціонально об’єднати з відкритою верандою, басейном, зоною барбекю. Особливий шарм приміщенню додасть камін або його електрична імітація.

В каком стиле оформить баню

Стилі в дизайні інтер’єру лазні

Незважаючи на те, що в лазні проводять відносно небагато часу, постійно тут ніхто не живе, оформлення приміщень варто приділити найпильнішу увагу.

Русский стиль в дизайне интерьера бани

Русский стиль в інтер’єрі лазні

Характерна риса лазні в російській стилі – пріоритет обробки і предметів з дерева. Стіни складають з колод, обробляють вагонкою. Так само оформляють підлогу і стелю. Оліфу, фарбу не застосовують. Під впливом високих температур вони випромінюють шкідливі для людини речовини.

У парильні центральне місце віддається російської печі, оформленої за допомогою кахлів або декоративної штукатурки. У найпростішому випадку цегляну кладку білять. Кладку печі можна довіряти тільки професіоналам. Для якісного прогріву простору загальна довжина димоходів повинна перевищувати 5 метрів.

Меблі, полиці, лави прикрашають дерев’яним різьбленням. Столи застеляють вишитими скатертинами. Чай гостям наливають з самовара.

Баня в стиле кантри

Сільський стиль в дизайн-проект лазні

Сільський стиль або кантрі в тій чи іншій мірі властивий кожній країні. Відмінності стосуються кольору текстилю та стін, типу печей і розмірів меблів.

Характерні риси кантрі незалежно від країни:

  • використовується світлі меблі. Ніжки, фасади гравірують, прикрашають різьбленням;
  • на столах, вікнах – текстиль з льону та бавовни. Переважають рослинні принти або клітина. Вона може бути дрібної і крупної, яскравою і майже непомітною;
  • стелю прикрашають балками. Іноді їх штучно старять.
баня в скандинавском стиле

Скандинавський стиль в оформленні банного комплексу

Відмінна риса скандинавського стилю – велика кількість білого кольору. Переважають прямі, чіткі лінії, без завитків і вигинів. Стіни вибілюють або закривають світлої вагонкою. Меблі вибирають дерев’яну або металеву ковану. Допускається наявність яскравих плям у вигляді текстилю.

Баня в японском стиле

Японський мінімалізм

Японці не будують і не використовують лазні з парними. Оздоровлюватися вони вважають за краще в купелях-фурако круглої форми, встановлених на відкритому повітрі. В одній частині бочки монтують нагрівальний елемент, в другій встановлюють лави для відпочиваючих.

Ще один варіант – офуро. Прямокутні ємності майже доверху наповнюють підігрітими кедровими або липовими тирсою. Занурення триває не більше півгодини, але цього достатньо для очищення організму від шлаків.

Для поділу зон в японській лазні встановлюють легкі ширми або перегородки з бамбука і паперу. Висвітлюють простір невеликі стилізовані ліхтарики.

оформление бани в классическом стиле

Баня в класичному стилі

Баня – це необов’язково дерев’яна закопчена хатинка. При бажанні їй можна надати легкий наліт помпезності, вишуканості. Для цього використовують колони, фігурні карнизи і молдинги, ліпнину на стелі.

При виборі декоративних елементів важливо враховувати, з якого матеріалу викладені стіни. Репліки класики і неокласики рекомендовані для будинків з цегли і піноблоків.

Оформление бани в стиле модерн

Модерн в дизайн-проект інтер’єру лазні

Модерн немов створений для шанувальників абстракціонізму. Він не передбачає використання строгих геометричних форм. Вітаються яскраві акценти, текстиль з рослинним або геометричним орнаментом.

Интерьер турецкой бани

Турецький хамам

Центральний елемент турецької лазні – кам’яне ложе, що розміщується в центрі. На одній зі стін облаштовують імпровізований водоспад. Вода стікає по кам’яних виступах і потрапляє в спеціальну чашу-басейн. Замість полиць встановлюють стіл для масажу. Стіни, лави обробляють не дерева, а кам’яної мозаїкою або плиткою.

На відміну від російської лазні в турецькій повітря не прогрівають до 90-1000С. Він не обпікає легені і шкіру. У парильні можна перебувати годинами без шкоди для здоров’я.