Гарний дизайн-проект басейну в котеджі складається з деталей. Перш ніж приступати до проектування, визначитеся з безліччю параметрів. Продумайте, як ви будете його використовувати: для відпочинку або для тренувань. Від цього залежить, буде басейн критий або відкритий, якої форми, якого розміру.
Басейн додасть приватному будинку розкішний вигляд. Це вкладення в красивий спосіб життя.
Критий і відкритий басейни: плюси і мінуси
Критий басейн не залежить від погоди: плавайте коли завгодно. Це особливо важливо, якщо котеджне будинок знаходиться в регіоні з нестабільною погодою – такому, як Москва і область.

Проект Ольги Вдовіної приватного будинку для сім’ї з чотирьох осіб. На першому поверсі будинку знаходяться сауна і критий басейн
До розробки дизайн-проекту потрібно приступати на етапі будівництва котеджу. Важливо передбачити опалення та вентиляцію, а в інтер’єр внутрішнього оздоблення додати необхідні зручності, такі як роздягальня, душ, сауна.
Басейн, який знаходиться в приміщенні, дорожче побудувати і утримувати. Зате в ньому майже не розмножуються водорості: доступ прямого сонячного світла обмежений.
Криті басейни зазвичай менш декоративні і більш функціональні. Найпопулярніші форми – прямокутник, квадрат або коло. Нестандартний дизайн зустрічається рідко. Ви можете додати декоративні елементи в інтер’єр, але варіантів, де розгулятися фантазії, менше.

Відкритий басейн з підсвічуванням можна обгородити з трьох сторін будинком і таким чином захиститися від чужих очей
Відкритий басейн повністю залежить від погоди. Раптова злива, похолодання – і поплавати не вийде. А ще його потрібно регулярно чистити від сміття, листя і навіть дрібних тварин. Зате не потрібно проектувати вентиляцію.
Відкритий басейн простіше прикрасити і вписати в дизайн ділянки. Водоспади, фонтани живі рослини, декоративні палуби впишуться ландшафт і доповнять архітектуру дачі.
Загальні технічні рекомендації
При створенні дизайну басейну в першу чергу необхідно врахувати технічні нюанси. Від них залежатиме зовнішній вигляд всього проекту.

Басейн – це архітектурна конструкція. Проект продумується разом з архітектурою будинку
Матеріал чаші
Найбільш поширений матеріал – залізобетон. Він міцний і довговічний, з нього можна зробити чашу будь-якої форми: від прямокутників до бумерангів, сердець і гітар. Легко виготовити сходинки, ухили і інші елементи. На установку потрібно 3-6 місяців: за цей час робітники викопають місце під басейн, зміцнять його арматурою і розпиляють бетонне покриття. З мінусів – в залізобетоні легко розмножуються водорості, його потрібно своєчасно чистити. А ще стіни з такого покриття шорсткі, можна подряпатися.
Найменше часу йде, щоб встановити басейн зі скловолокна. Установка займає 4 тижні. Конструкція цільна: до вас на ділянку її привезуть на вантажівці, а потім помістять в вириту яму за допомогою крана. Цей варіант підійде тим, кому не потрібен індивідуальний дизайн: виробники пропонують моделі різних форм і розмірів – є з чого вибрати. Сама конструкція коштує дорожче, ніж бетонний варіант, але технічне обслуговування дешевше. Скловолоконна поверхня оброблена гладким гелевим покриттям, яке протистоїть росту водоростей. Після 10-15 років впливу сонця і хімікатів скловолокно руйнується.

Альтернатива натуральному покриттю – вініл
Вінілові басейни – найбільш економічний варіант. Вініл – гладкий непористий матеріал, в ньому майже не розмножуються водорості, і хімікатів для води потрібно менше. Сучасні технології дозволяють виготовити вініловий вкладиш практично будь-якого дизайну і форми. На відміну від бетону, вініл стійко переносить перепади температури. Цей матеріал добре підійде для відкритих басейнів, встановлених в холодному кліматі, де температура опускається нижче нуля. З мінусів – невеликий термін служби: 5-9 років.

В цьому приватному будинку басейн став частиною СПА-зони. Власники будинку займаються спортом, тому для чаші обрана прямокутна форма. Проект Павла Герасимова
Форма
Для плавання і тренувань підійде проект прямокутної форми і постійної глибини. Для рекреаційних цілей – дизайн зі змінною формою і глибиною. Туди добре впишуться додаткові об’єкти: гори, фонтани, гідромасаж.
Чотири популярні форми дна:
- плоска: однакова глибина на обох кінцях басейну;
- похила: починається з глибини 50 см і поступово стає глибше;
- в формі ложки: в центрі – виїмка у формі ложки з максимальною глибиною;
- U-подібна: найглибша частина знаходиться в центрі.

Басейн необов’язково повинен бути великим і глибоким. Можна зробити відкриту зону СПА з ванною для релаксації
Глибина
Вибираючи глибину, враховуйте довжину басейну, з якого матеріалу він зроблений, чи потрібно встановлювати стартову тумбу або гірку.
Мінімальна глибина для плавання – 1,2 метра.
Якщо хочете поставити стартову тумбу висотою один метр над поверхнею води, рекомендується глибина 2,5 метра. Якщо тумба вище метра, мінімальна глибина чаші – 3 метри.
Системи очищення і відновлення води
При розробці проекту басейну в котеджі необхідно передбачити відповідну систему фільтрації та очищення води з системою рециркуляції та компенсаційних резервуаром.

Найчастіше чашу басейну облицьовують мозаїкою
Облицювання басейну
Тип покриття – важливий аспект дизайн-проекту: крім естетики, він впливає на безпеку і гігієну.
Армований ПВХ
ПВХ часто використовують для облицювання чаші з будь-якого матеріалу. Він стійкий, його нескладно очищати, поверхня гладка, але не слизька.
Мозаїка
Використовується для проектів з елегантним дизайном. Багато квітів і варіантів текстур – на будь-який смак.
Фарба
Підходить для чаші із залізобетону. Як і у випадку з мозаїкою, вона може піддаватися мікротріщин, викликаним температурами і осіданням ґрунту.
Скловолокно
Варто дорожче, але служить довше, ніж фарба: близько 10 років. Основна перевага – недороге технічне обслуговування, водонепроникність і стійкість до витоку води.
Природний камінь
Добре впишеться в дизайн інтер’єру, особливо якщо ви хочете розмістити басейн на дачі або всередині котеджу в сільському стилі. Натуральні камені довговічні.

Свічки і ароматичні палички допоможуть створити романтичну обстановку ввечері
Аксесуари
Щоб оживити дизайн-проект басейну в котеджі, оснастите його аксесуарами:
- сходами,
- стартовою тумбою (для глибоких басейнів),
- гіркою,
- фонтаном,
- підводним освітленням,
- гідромасажем,
- підігрівом.
Дизайн-проект басейну: ідеї інтер’єру і оформлення
Варіантів ідей для оформлення басейну – безліч. Комбінуючи матеріали в унікальних поєднаннях, ви створите неповторний дизайн. Універсальна порада: при розробці дизайн-проекту для котеджу враховуйте стиль всього будинку і ділянки.

В сучасному стилі можна використовувати натуральні і синтетичні матеріали, в той час як класика вимагає тільки натуральної обробки
Сучасний
Це проект з чистими лініями і геометричними формами. Характеризується яскравими квітами в оформленні та незвичайними візерунками мозаїчної плитки.

Проект Євгенія і Марії Латишева виконаний в середземноморському, італійському стилі
Середземноморський
В оформленні переважає колір морської хвилі, використовуються грецькі або римські візерунки.

В сільському стилі, рустик, багато грубих, необроблених матеріалів
Сільський
Цей стилі створить особливо розслаблюючу атмосферу. В оформленні використовується дерево і натуральний камінь. Форма чаші класична: прямокутна або кругла.

В природному стилі, як і в рустик, використовуються необроблені матеріали. Але оточення максимально наближене до природи
Природний
Басейни, замасковані під «незайману природу», – в моді. Щоб проект виглядав природно, використовуйте натуральний камінь, нейтральні кольори, додайте фонтани і побільше рослин. Уникайте прямих ліній – басейн повинен бути нестандартної форми.

Цей проект досить мінімалістичний: нічого зайвого
Традиційний
Найбільш поширений варіант, який впишеться як в інтер’єр котеджу, так і в дизайн ділянки. Має класичну форму: прямокутну або напівкруглу. Для настилу використовується цегла, бруківка або натуральний камінь.

Цей проект більше колоніальний, ніж тропічний. Тут більше сучасних меблів. Для тропічного краще вибрати плетені варіанти
Тропічний
Відмінні риси – водоспади, пишні рослини, валуни. На дні – мозаїка з малюнками риб та іншої тропічної тематикою.
Шпаргалка: про що пам’ятати, проектуючи басейн в котеджі
1. Місце
Місцезнаходження – ключовий параметр. На нього впливає розташування будинку, особливості інженерних комунікацій, зонування і інші параметри. Зверніть увагу на співвідношення світла і тіні протягом дня: навряд чи ви захочете мати басейн, який більшу частину дня знаходиться в тіні.
2. Додаткові приміщення
Створюючи дизайн-проект, передбачте роздягальню, ванну кімнату, вітальню зону, сауну або СПА.

Класичний стиль – рідкість для інтер’єру басейну
3. Стиль дизайн-проекту
Ви можете вибрати архітектурний стиль басейну, який доповнить інтер’єр будинку, але не буде перетягувати увагу на себе. Або ж розробити проект, який стане яскравим акцентом, – навіть якщо інтер’єр котеджу більш формальний по структурі і дизайну.
4. Кухня або бар
Басейн – місце для розваг. Тут сім’я і друзі можуть зібратися разом і приємно провести час. Спроектуйте басейн з баром: вбудовані бари – найпопулярніша тенденція в індустрії дизайну. Вони фантастично виглядають. Це порятунок в жарку погоду, якщо басейн знаходиться на вулиці.
Можна побудувати не просто бар, а міні-кухню всередині будинку або станцію для барбекю поруч з відкритим басейном. Також подумайте про зберігання тарілок і скляного посуду. Використовуйте міцні стільниці, які не потребують ретельного догляду.

Близько цього басейну є бар, стоять шезлонги, столи і стільці. Час тут можна проводити дуже довго
5. Розваги
Переконайтеся, що басейн в котеджі – це місце, де ви хочете проводити час постійно: в тіні і на сонці, вдень і вночі. Якщо басейн критий, радимо вбудувати в інтер’єр камін. Так ви будете насолоджуватися плаванням навіть в холодні місяці. Спроектуйте зони відпочинку навколо басейну: повісьте затишний гамак, поставте крісла і шезлонги.
6. Зберігання інвентарю
Якщо у вас є діти, в басейні буде багато іграшок. А ще – волейбольні сітки, дошки для плавання, нарукавники, колобашки, аквапалкі. Все це краще зберігати в спеціальній шафі, щоб підтримувати в приміщенні порядок.
7. Конфіденційність
Доступ до природного світла і великі панорамні вікна – це красиво і практично. Але при проектуванні потрібно врахувати, як ваш басейн буде виглядати з боку і що зможуть побачити сусіди або перехожі.
8. Міцні матеріали
Зробити грамотний план простору недостатньо. Потрібно переконатися, що ви використовуєте якісні матеріали, які витримують значний знос, не стають слизькими і т.п. Меблі і оздоблення з дерева повинні бути стійкі до гниття. Стільниці краще робити з полірованого бетону: доглядати за ними простіше, ніж за пористим світлим мармуром, а виглядають вони так само вишукано. Продумайте систему вентиляції, щоб грибок і пліснява не з’явились.

Такий тип басейну називається переливним. Ставлять його на території будинку, що знаходиться на височині
9. Техобслуговування
Регулярно очищайте фільтри, щоб мінімізувати навантаження на них. Засмічені фільтри споживають більше енергії, створюють навантаження на насоси і знижують ефективність двигунів. Експерти рекомендують чистити фільтри басейну не рідше двох разів на місяць. Дотримуйтесь рекомендацій з техобслуговування, які дає фірма-виробник. Тоді басейн прослужить довго.