Особливості, плюси і мінуси позолоти
Без категорії

Особливості, плюси і мінуси позолоти

Золоті прикраси давно полюбилися багатьом людям. Кільця, підвіски, браслети, сережки, печатки із золота завоювали увагу як чоловіків, так і жінок. Часто серед таких прикрас привертають увагу позолочені вироби. Незважаючи на те що техніка золочення давно популярна, не кожен знає, що таке позолота і як виготовляють такі вироби.

как выглядит позолота
Позолочені прикраси

Особливості позолоти і їх види

Позолота — це процес покриття поверхні виробу тонким шаром золота для того щоб захистити його від корозії, потускнения, забезпечити міцність і блиск. Основа для золочення може бути будь-яка, найчастіше для цього використовують нікель, латунь, мідь. Виріб обертається листом золота, який за допомогою гальванізації кріпиться до основи.

Класична позолота — це нанесення на поверхню чистого золота досить товстим шаром. Такі вироби відрізняються міцністю і довговічністю.

Чим товстіший шар золота, тим міцніше і якісніше виріб. Для золочення найчастіше використовують високопробне золото 750 проби або чисте 999 проби. Кількість золота і товщина шару впливає на міцність, колір вироби, термін служби, стійкість до корозії. Позолочені прикраси не мають маркування або ставиться клеймо основного металу.

Срібло також може бути покрито золотим напиленням. Для цього використовується декілька видів золочення:

  • Стандартне. Для такого покриття використовують золото 385 проби і вище. Шар товщиною до 2,5 мікрон.
  • Позолота екстра-класу. Прикраси покриваються шаром більше 2,5 мікрон сплавом золота 585 проби і вище.
  • Шар білого золота. Для того щоб отримати білий відтінок золота, жовте золото сплавляють з паладієм, сріблом і нікелем. Потім цим сплавом покривають срібну прикрасу. Шар білого золота може мати різні проби. Товщина шару від 2,5 до 5 мікрон.
  • Рожева позолота. Домішка міді дає золоту рожевий відтінок. Проби може бути різною. Шар від 2,5 мікрон.

Між сріблом і золотом використовують шар міді або нікелю для того, щоб вирівняти колір і надати виробу твердість.

позолотою можна покривати різні вироби: ювелірні прикраси, годинник, портсигари, запальнички, телефони, а також предмети для будинку, деталі автомобіля. Для кожного предмета потрібна різна товщина шару. Наприклад, для позолоти годин використовують шар золота від 5 мікрон. Колір золота може бути також різним.

как выглядит позолота
Позолота в інтер’єрі

Переваги і недоліки позолоти

Одним з достоїнств позолочених предметів є їх ціна. При цьому саме вироби виглядає не менш красиво, достойно підкреслює статус і красу його власника. Для позолочених прикрас можна використовувати різні камені, кристали, стрази. Коштовне каміння використовують рідше.

Недоліком є ​​недовговічність покриття. Термін експлуатації залежить від товщини шару, проби золота і тому наскільки дбайливо ви ставитеся до прикраси. Згодом шар стирається, зношується, тьмяніє, в деяких випадках може окислюватися.

З метою реставрації зношеного шару ви можете звернутися до ювелірного майстра. Після поновлення ваше прикраса знову буде радувати блиском, сяйвом і красою. Ціна відновлювальних робіт залежить від шару напилення, ступеня забруднення, форми вироби.

Як носити і берегти позолочені вироби?

Прикраси з позолотою зовні не відрізняються від золотих, тому правила їх носіння такі ж. Позолочені вироби підходять до багатьох нарядам: як повсякденним, так і вечірнім.

Щоб виріб з позолотою довше вас радувало, носите його акуратно: знімайте перед сном, заняттями спортом, фізичною працею, перед походом в сауну, душ, басейн. Бережіть від миючих засобів, механічних пошкоджень. Зберігайте в окремій скриньці, бережіть від попадання прямих сонячних променів.

Очищати позолочені вироби потрібно дуже обережно, щоб не пошкодити шар. Для цього можна скористатися спиртовим розчином або оцтом і м’якою ганчіркою. Позолочене срібло можна очистити за допомогою зубної щітки і пасти або харчової соди. Для цього потрібно зробити кашку з зубної пасти або соди, занурити в неї щітку і акуратно протерти виріб, після чого сполоснути проточною водою і насухо висушити.

За зовнішнім виглядом позолочені вироби складно відрізнити від золотих. Вони також прекрасні і ваблять нас блиском, сяйвом, красою, міцністю. Якщо ви будете берегти їх від негативних зовнішніх факторів, прикраси з позолотою будуть радувати ще довгі роки. До того ж ціни на такі вироби значно нижче, ніж на золоті; багато хто може дозволити собі придбати позолочене прикраса і виглядати при цьому чудово.